SOLARYUM

Solaryum

 • Solaryum Nedir?

  Solaryum makineleri güneş ışığının insanlar üzerindeki sağlığı teşvik eden etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretilmişlerdir.

  Güneş ışınları görünebilen orta dalga boyundaki gün ışığı , görünmeyen enfaruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşmaktadır. Ultraviyole ışınlar üçe ayrılmaktadır. UV-A , UV-B ve UV-C . İnsan için zararlı olan UV-C ışınları ozon tabakası tarafından filtre edilmektedir.
  UV-A ve UV-B ışınlarının etkileri de birbirinden farklıdır. UV-B ışınları UV-A ışınlarından 1000 kat güçlü , yakıcı , agresif ışınlardır. UV-A ışınları ise pigmentlerin renk değiştirmesini sağlamaktadır.
 • Nasıl Kullanılmalı?

  Solaryum öncelikle sağlık açısından kullanılmalı, güzellik için değil. Cildin bronzlaşması, hoş bir yan etki olarak görülmeli. Ön planda D vitamini üretimi olmalı.

  Nasıl Güneşlenmeli?
  Güneş ışığının artılarını ve eksilerini başka bir alandan örnek vererek açıklamak istiyoruz. Sporun da avantajları ve dezavantajları vardır, fakat yine de çoğu insan spora olumlu bakar. Herkes bol hareketin sağlıklı olduğunu bilir. Bu şekilde kronik hastalıklar önlenir, kendimizi daha iyi hissederiz ve daha iyi görünürüz. Fakat bu işi fazla abartan ya da düztaban olan, tenis raketini yanlış tutan ve bu şekilde risk faktörünü arttıran insanlar kendilerini fazla yordukları için hastalanabilir ya da sakatlanabilirler. Örneğin topuk kirişi iltihaplanması ya da yan epikondilit (tenisçi dirseği). Her yıl koşarken ya da ağırlık kaldırırken kalp krizi geçirerek ölen insanlar var. Fakat yine de hiçbir doktor, sporun “sağlıksız” olduğunu ileri sürmez. Doktorların bir çoğu spor yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları belirtir fakat hiçbiri hiç spor yapmamayı tavsiye etmez. Aynı şey güneş ışığına maruz kalma için de geçerlidir. Güneş ışığının kendisi “sağlıksız”değildir.
  Tam tersine: Sağlığımız için gereklidir.
  Sadece birkaç önlem almamız gerekir. Güneşe karşı koruyucu önlemler almadan düzenli ve ölçülü güneş ışığı kesinlikle gereklidir.
 • İlk Solaryum Tecrübesi

  Ten tipine uygun makine ve kullanım süresi belirlenmelidir. Herkesin aynı makineye aynı seans süresiyle girdiği dönemler çoktan tarih oldu. Son teknoloji ürünü solaryum cihazlarını tercih edin. Çünkü antikalar bronzlaşmak için değil seyredilmek içindir. Solaryum cihazlarında kullanılan ampullerin 600 saatte bir değiştirilmesi gereklidir. Ampulu bitmiş makine son kullanma tarihi geçmiş ilaca benzer. O yüzden kendinizi işinin ehli, profesyonel, bilgisayar kontrollü işletmelere teslim edin. Aksi takdirde “10 seans girdim, neden hala beyaz peynir gibiyim ?” şeklinde bir soru beliriverir aklınızda. Aldığınız renkte kaynayan yumurtanın suyuna soğan kabuğu atıldığında yumurtanın aldığı renge benzer. Boşa giden zaman ve parada cabası. İdeal ten rengi için, beyaz tenlilerin kar bronzluğu, koyu tenlilerin ise deniz bronzluğu tarzında renk veren makineleri tercih etmeleri gereklidir.

 • Deniz bronzluğu mantığı

  Her solaryum seansından önce makyaj ve parfüm iyice temizlenmelidir. Yoksa cildinizde oluşacak lekeleri temizlemenin makyaj temizlemekten daha zor ve uzun sürdüğünü öğrenmiş olursunuz. Solaryuma özel ürünler dışında koruyucu bir madde kullanılmamalıdır. Yinede maceracı ruhunuz sayesinde bilmediğiniz bir şeyi denemek istiyorsanız en azından küçük ve kimsenin kolay kolay göremeyeceği bir bölgenizde test edin. Gözlük kullanılmalı ve direkt ışığa bakılmamalıdır. Vücudunuzdaki pamukçukları UV ortamında izlemek istiyorsanız bunu bir bar ortamında yapmanız göz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır. Prospektüslerinde UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir ibaresi olan ilaçlar kullananlar solaryuma girmemelidirler. Genelde ilaçlar komşulardan alındığından komşunuza ya da en iyisi bir eczacı veya doktora danışın. Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir. Çünkü UV ışınları ve ısı, kan dolaşımınızı hızlandıracağından alkol duvarını aşmanız kolaylaşır. Alkollü solaryum kullananlar için henüz bir ceza yok ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir.

OZON KABİN

Ozon Kabin

 • Ozon sauna yöntemiyle yapılan terapi

  Selülit giderme, performanslı zayıflatma ve yağ dokularının parçalanmasını sağlar. Kırmızı kan hücrelerinin elastikiyetinin arttırılarak kılcal damarlardan geçişine olanak sağlar. Detoxifikasyona yardımcı olmak için vücudun oksijen miktarını artırır.

 • Faydaları

  *Stres ve yorgunluk giderir.
  * Selülitlerden kolayca kurtulmanızı sağlar
  * Ödem ve toksinlerden vücudu arındırır
  * Dolaşım sistemini düzenler
  * Kan ve lenf sisteminin daha iyi ve hızlı çalışmanı sağlar
  * Cildi sıkılaştırır, parlak ve canlılık verir
  * Kilo verdirerek sağlıklı zayıflatır
  * Bağışıklık sistemini düzenler, vücut direncini artırır

 • Dizayn

  Yüz serinletici sistemi ile bilinen saunaların vermiş olduğu rahatsızlıktan kurtulmanız için dizayn edilmiştir.

 • İnfrared terapi

  İnfrared kombinasyonlu model ergonomik olarak tasarlanmış olup, vücut gözeneklerinin maksimum büyüklükte açılarak ozonun vücuttaki yağ tabakasının hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj

 • Kalıcı Güzellik

  Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılması (aşılanması)dır.
  Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılır. Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalır.
  Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur. Kalıcı makyaj; kaş, eyeliner, dudakta uygulandığı gibi, para medikal amaçlı olarak da uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar;
  •Areola (meme başı ucundaki renkli halka) çalışmaları
  •Mastektomi (meme alınması) sonrası yapılan meme ucunun renklendirilmesi
  •Vitiligo
  •Allopecia
  •Yara izleri ve cilt lekeleri
  Kalıcı makyaj; şeker hastalarına, HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına kesinlikle uygulanmaz. Uygulama esnasında çok hafif acı hissi kişiye ve uygulama bölgesine bağlı olarak değişiklik gösterir fakat genelde tarif edilen duygu batma hissi şeklindedir ki bunun da en aza inmesi için lokal anestezik maddelerden istifade edilir.

 • Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

  • Her zaman bakımlı olmayı sevenler
  • Makyaj yapmakla zaman kaybetmek istemeyenler
  • Havuzda, denizde, saunada terleyince makyajının akıp sürekli makyaj temizlemek zorunda kalmak istemeyenler (özellikle spor yapan kişiler)
  • Makyaj yapmasına engel rahatsızlığı olanlar. (göz problemi, el titremesi vb.)
  • Kaşlarında şekil bozukluğu olanlar
  • Tıbbi müdahaleler ya da doğal sebeplerden dolayı kaşları dökülen ya da seyrekleşen kişilere
  • Kirpikleri seyrek ya da belirgin olmayan kişilerde; çeşitli nedenlerle (arpacık vs.) kirpikleri dökülen kişilerde
  • Dudak sınırları belli olmayanlar, daha dolgun ve canlı renkte dudaklara sahip olmak isteyenler
  • Dudak çevresinde pigment (renk) kaybı olanlar (sık uçuk çıkan dudaklarda)
  • Yarık dudak(tavşan dudak) problemi olanlar

 • Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Uygulama sonrası 10 gün boyunca direkt güneşe çıkılmamalıdır.
  • Uygulama sonrası 10 gün boyunca sauna, buhar odası ve yüzme aktiviteleri yapılmamalıdır.
  • Uygulama yapılan alanın korunması gerekir (iyileşme sürecinde bölge kaşınmamalı, havlu veya benzeri bir madde ile ovuşturulmamalıdır.)
  • Bölgeye kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
  • Mikrop alma tehlikesine karşı uygulama yapılan bölge dezenfekte edilerek korunmalıdır.
  • Uygulama yapılan alan, önerilen krem ile düzenli olarak nemlendirilmelidir.
  • Uygulama alanı birkaç gün suyla temas ettirilmemelidir.

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı

 • CİLDİMİZ

  Cildimiz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik (ailesel) faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder. Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişikliği (sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar) gevşeklik ve esneklik kaybı gözlenir.

 • BAKIM

  * Kuru cilt bakımı
  * Yağlı cilt bakımı
  * Karma cilt bakımı
  * Olgun cilt bakımı
  * Normal cilt bakımı
  * Hassas cilt bakımı

 • TEŞHİSDE DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

  * Cildin yağ oranı
  * Cildin gözenek durumu
  * Cildin nem durumu
  * Cilt yapısı
  * Cilt bozuklukları

LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon

 • Lazer Epilasyon Nedir?

  İstemediğiniz tüylerinizden lazer epilasyon ile en hızlı ve sağlıklı olarak kurtulabilirsiniz.Lazer ışınının dalga boyu kıldaki rengi veren melanin adlı pigment tarafından emilim özelliğine sahiptir.. Hava soğutma sistemi sayesinde ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğrudan kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

 • Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar

  Gri ve beyaz saçlı hastalar, güneşlenmiş hastalar, yakın dönemde başka türden lazer tedavisi görenler, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar , Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar olarak sıralanabilir. Bu ilaçların lazer epilasyon tedavisinden üç veya dört hafta önceden kesilmesi gerekir.Ayrıca, V ve VI cilt tipindeki hastalar ve Herpes hikayesi olanlarda lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Laser epilasyon şu andaki bilgilerimize göre genel olarak güvenli bir yöntemdir.

 • Lazer epilasyon kimler için uygundur?

  12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez.

 • Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

  Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. Her seansın süresi ne kadardır?Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.

 • Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

  Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece hafif yanma gibi bir acı hissedebilirsiniz. Hiç ağrı hissetmemek normal bir durum değildir. Gerçekte etkin bir epilasyon cihazı kıl kökünü yaktığı için mutlaka hafif acı hissettirir.

HİZMETLERİMİZDEN FAYDALANMAK İSTER MİSİNİZ?

Her konuda yetiştirilmiş uzman kadromuzla en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

SUNRISE BEAUTY CLUB

ESTETHICA ve ETHICA Sağlık Grubu bünyesinde Anadolu Yakasının tek temsilci acentası olarak her konuda yetiştirilmiş uzman kadrosuyla en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.